Головна » ДІМ ТА ДІТИ » Приємний запах в оселі

Приємний запах в оселі

Приємно увійти в будинок і відчути сповнений тонкими ароматами запах. Але перш ніж ароматизувати повітря, його потрібно очистити. Способів для цього багато. Спочатку використовуйте найпростіший з них – провітрювання. Відкритої кватирки може бути недостатньо: свіже повітря має увійти у ваш будинок з напором, щоб витіснити застояне. Найкращий варіант – протяг. Самі можете сховатися за закритими дверима в якійсь із кімнат, але потім не забудьте провітрити і її.

Зелений чай витає в повітрі

Дуже простий і доступний спосіб очищення повітря – за допомогою пакетиків чаю (краще зеленого). Потрібно повісити в дверному та у віконному отворах і під люстрою по три пакети чаю (якщо кімната невелика, то вистачить і по два) і влаштувати легкий протяг. Чай (особливо зелений, тобто неферментований) не лише очищає повітря, а й чудово його дезінфікує. Ось чому в дитячих кімнатах, а також там, де є хворі, бажано почепити кілька пакетиків такого чаю, а потім тільки міняти їх (1 раз на 2-3 дні). Можна зробити і більш ґрунтовну «чистку» повітря чаєм. Для цього потрібно висипати в каструльку цілу пачку зеленого чаю (100 г), налити туди трохи води, закрити каструлю кришкою і поставити на повільний вогонь. Чай повинен пропаритися близько 5-10 хвилин. Коли кришка відкриється, приміщення наповниться терпким гіркуватим запахом. А після того як він вивітриться, ви виявите, що неприємний запах, з яким ви боролися, також зник.

Кава як дезодорант для приміщення

Якщо в приміщенні неприємний запах, можна позбутися його за допомогою кави. Кава взагалі сильний очисник повітря. Для знищення будь-якого неприємного запаху потрібно взяти жменю меленої кави, насипати на сковорідку і добре прогріти (смажити, помішуючи). Якщо запах в кімнаті давній, просто «в’ївся» в стіни і меблі, доведеться подібну процедуру з кавою виконати кілька разів. Для підтримки ефекту можна покласти кави у вазочку (мелену або зерна) і поставити де-небудь у кімнаті. Час від часу каву, звісно, доведеться замінювати.

Апельсиновий помандер – чарівний дезодорант

Аби у домі завжди приємно пахло, можна зробити помандер. Якщо хтось не знайомий з цим визначенням: помандер – це запашна кулька, яка робиться з фруктів і цитрусових, які просочені прянощами. Тобто аромат створюють два запахи: фрукта або цитруса і прянощів.

Найпростіший помандер – цитрусовий. Виготовити його просто. Апельсин, мандарин, лимон, грейпфрут треба наколоти гострою паличкою, щедро обсипати і натерти порошком кориці. Після цього в дірочки увіткнути цілі насінини гвоздики і покласти плід на 2 тижні в темне тепле місце, аби трохи прив’яв. Після цього помандер можна обв’язати стрічкою і повісити в будь-яке місце в будинку: виділяти приємний аромат він буде протягом півроку.

Звісно, гвоздика і кориця – це «стандарт». Ви можете вибрати ту нотку запаху, яка вам подобається. Головне, щоб вона поєднувалася з цитрусовим ароматом. Дуже непогано гармонує з цитрусом запах мускату, перцю, кореня фіалки.

Гарний варіант – повісити помандер поблизу джерела світла. Наприклад, прикріпити до торшера, настільної лампи або навіть люстри. Нагріваючись від світла, він дуже яскраво пахнутиме.

Квітковий помандер – куля пелюсток і ароматів

Квіткові помандери роблять з квітів, запах яких подобається. Для цього достатньо зв’язати голівки квіток з недовгими стеблинками в кулю і підвісити її на стрічці. «Живе» такий помандер недовго, зате скільки задоволення! До речі, можна робити і зимові квіткові помандери. Звісно, доведеться використовувати сухоцвіти, які, на жаль, не пахнуть, але в середину квіткової кульки можна закласти ті ж апельсинові скоринки і прянощі.

Запах хвої несе свіжість. Якщо в будинку є хвойне деревце, воно буде не тільки ароматизувати повітря, а й очищати його. Звісно, велике хвойне дерево в будинок не помістити, а гілки значної користі не дадуть – висохнуть. Але можна поставити в приміщенні хвойний бонсаї. Це і корисно в сенсі здоров’я, і оригінально як прикраса інтер’єру, і запах буде приємний. Одна проблема – самим хвойним в оселі може бути незатишно. Наприклад, ялівці в будинку практично не приживаються. Причина – занадто високі температури, особливо взимку, коли працює опалення. Тому краще за все вибрати сосновий бонсаї – це рослина дуже стійка. Але все-таки ліпше розмістити його подалі від батареї.

Запах квітів цілий рік

Приємний запах для будинку можна «заготувати». Влітку потрібно зібрати пелюстки троянд, жасмину, бузку (або інших запашних квітів, аромат яких вам подобається). Покласти шар пелюсток в скляну банку або великий келих, зверху посипати дрібною кухонною сіллю. Поверх солі покласти ще один шар пелюсток і знову «присолити». Таким чином келих або банка заповнюються повністю, до країв. Після цього влити в посудину кілька ложечок спирту або горілки. Для об’єму посудини 0,5 л достатньо 8-10 чайних ложечок спиртного. Келих або банку зверху прикрити склом і поставити в темне місце на 2 тижні. Після цього терміну ароматизатор повітря готовий. Іноді знімайте скло, яким прикритий келих і насолоджуйтеся запахом, який наповнюватиме всю кімнату.

Залишити коментар

Ваш email ніде не буде показаний