У сьогоднішній статті ми перерахуємо інфекції, які можна підхопити у спортивному залі, а також розповімо, що робити, щоб цього не сталося.
Тренажерна зала у більшості людей асоціюється зі здоров’ям. Туди йдуть із бажанням скинути вагу, привести себе у форму, покращити показники здоров’я. Але треба бути обережним та не ігнорувати елементарні правила гігієни. Адже не всі знають, що у стінах спортзалу мешкають інфекційні захворювання, і якщо не дотримуватися запобіжних заходів, то замість користі спортзал завдасть лише шкоди.
У сьогоднішній статті ми перерахуємо 8 інфекцій, які можна підхопити у спортивному залі, а також розповімо, що робити, щоб цього не сталося.
Золотистий стафілокок
У США Національне об’єднання тренерів з різних видів спорту зробило висновок, що більше половини хвороб, що мешкають у спортзалах, класифікуються як інфекційні захворювання шкіри.
Тренери рекомендують тримати у чистоті своє тіло до, після та під час тренувань, а також не використовувати брудне спортивне обладнання.
Допустимо, ти тренуєшся на еліптичному тренажері. В цей час ти потієш і витираєш піт з лиця рукою; а через кілька днів ти виявляєш на шкірі висипання або запалені гнійнички із золотистою кіркою. З великою ймовірністю такі симптоми можуть свідчити про золотистий стафілокок. Він викликає інфекції шкіри та внутрішніх органів. Крім того, бактерія стійка до багатьох антибіотиків, у тому числі до пеніциліну.
Витирати піт, що виступив рушником – не найкращий варіант, так як тканина буде контактувати з тренажером, якщо його повість на поручень. Але це буде краще, ніж витирати рукам. Однак рушник необхідно прати при високій температурі після кожного походу в тренажерний зал.
Кандидоз (дріжджовий грибок)
Умовно-патогенний грибок кандида провокує розвиток не тільки молочниці, а й лишаю, що стриже. Якщо дріжджовим грибком заразитися в спортзалі не так просто, то ймовірність принести додому після тренувань лишай, що стриже, набагато вище. Носіїв такої хвороби багато, і іноді вони про це не знають.
Кандида впроваджується у верхні шкірні покриви, іноді – нігтьову пластину. Вона виглядає, як червоні цятки з білими вкрапленнями. Нігтьову пластину дріжджовий грибок найчастіше забарвлює в білий колір, при цьому ніготь може відходити від ложа.
Дріжджовий грибок любить вологе та тепле середовище, тому потрібно бути обережним у басейнах, душових, саунах та кімнатах для перевдягання.
Грибок стоп та нігтів
Крім кандиди, нігті в спортзалі можуть вразити інші типи грибків – патогенні. Від них страждають і стопи. Тому в загальних душових слід митися лише у гумових капцях. У сауну також потрібно заходити у взутті.
Спортивний килимок може бути заражений грибком, якщо раніше на ньому хтось стояв з босими ногами. Якщо заражені предмети не продезінфікувати, грибок може існувати не менше року.
Дезінфікують речі найчастіше «Формідроном», оцтом або делікатнішими аптечними спреями.
Прання рушників за низької температури не позбавляє тканини від грибків. Зважай на цей момент, якщо хочеш взяти рушник у адміністратора спортзалу.
Папіломавірус (ВПЛ)
ВПЛ – ще один привід ходити у спортзалі у взутті.
Існує понад 100 видів папілом, 13 з них вважаються особливо небезпечними, оскільки можуть сприяти розвитку раку. Безумовно, ризик заразитися найнебезпечнішим видом вірусу невеликий, проте постраждати від дрібних неприємних наростів можна.
Передається вірус через контакт шкіри із зараженими поверхнями або після дотику зі шкірою іншої людини.
Клебсієлла
Бактерія вважається умовно-патогенною, оскільки входить до складу нормальної мікрофлори кишківника. Зі стільцем вона потрапляє в навколишнє середовище і передається побутовим способом. Її можна виявити на тренажерах, штангах, кранах – скрізь, де людина з немитими руками торкалася речей.
Якщо немає проблем із імунітетом, клебсієла буде нестрашна. Але якщо захисні сили організму слабкі, то інфекція, що потрапила в організм, може поводитися агресивно.
Бактерія вражає легкі та сечовивідні канали. Рідше вона провокує захворювання крові та менінгіт. Локалізація клебсієли залежить від способу її потрапляння до тіла людини. Наприклад, якщо бактерія проникла через ніс, може виникнути пневмонія.
Кишкова паличка
Кишковою паличкою можна заразитися, якщо вчасно не вимити руки чи вживати немите продукти.Улюблені місця інфекції – кнопки, дверні ручки, поручні тренажерів, спортивні килимки. Обов’язково мій руки після тренажера і не чіпай своє тіло, поки вони не вимиті.
Найчастіше кишкова паличка викликає блювоту, нудоту, розлад шлунка; а в деяких випадках – пневмонію.
Нерідко інфекцію плутають із гепатитом А і неправильно підбирають лікування самостійно. Тому, при перших симптомах, звернися до лікаря.
Стрептокок
Медиці відомо близько 20 видів стрептококових інфекцій. Передаються вони через побутові предмети та повітряно-краплинним шляхом. Вони виживають за високої температури, тому стрептококи живуть як на тренажерах, а й у саунах, й у душових.
Інфекція проявляється у вигляді хворобливих відчуттів у горлі, а важка форма стрептокока може спричинити пневмонію.
Поглянь на фотографії хворих в інтернеті, і ти більше не забудеш вдома серветки з антибактеріальним ефектом, хлоргексидин та персональний рушник.
Віруси грипу та застуди
Експерти з’ясували, що віруси грипу та застуди на шкірі живуть близько трьох годин, а на інших поверхнях – до чотирьох. Зважай на це, і обов’язково бери до спортзалу антибактеріальні серветки та особистий рушник, який потрібно зберігати лише у пакеті.
Висновок
Головне у захисті від інфекцій – боєздатний імунітет. Він формується, перш за все, здоровим способом життя. Також не забувай своєчасно проходити огляди у лікаря та лікувати виявлені захворювання. При порушенні шкірних покривів (тріщини, порізи, мікротравми) не ходи в спортзал до їх загоєння.
Не забувай про правила особистої гігієни — після тренажерів мої руки і користуйся своїм рушником. Періодично протирай стопи протигрибковим кремом. І не ходи босоніж, обов’язково одягай змінне взуття, а в душ – тим паче.
Всі ці заходи дозволять відвідувати тренажерний зал без високого ризику повернутися звідти з інфекцією.