Кажуть, перш ніж одружитися, потрібно разом поклеїти шпалери: якщо витримаєте це випробування, то сміливо вирушайте до ОРАЦСу, а якщо ні, то цілком можете не тільки посваритися, але і розлучитися. Що вже тут казати, якщо мова йде про ремонт в цілому, який тільки шпалерами не обмежується! Так чому ж ми сваримося через ремонт і як зробити так, аби конфлікти не призвели до серйозних наслідків?
«Державний переворот»
Перш ніж відповісти на ці запитання, потрібно зрозуміти, що ж, власне, ремонт собою являє. Будь-який, навіть косметичний, ремонт – це «державний переворот» в окремій квартирі або будинку. Життя, яке ще вчора було налагодженим, комфортним і спокійним, в один «прекрасний» день перетворюється на пекло: в складених у мішки та коробки речах неможливо знайти те, що потрібно зараз. На кухні не можна повноцінно готувати, а у ванній – митися. Важко пройти кімнатами і не забруднитися будівельні матеріалами, і жарт про те, що «у вас уся спина біла» стає реальністю.
Концептуальні розбіжності
Але це, так би мовити, технічні моменти, все стане набагато серйознішим, коли їх змінять концептуальні моменти – наприклад, один з вас захоче внаслідок всіх мук отримати інтер’єр в стилі хайтек, інший стане наполягати на стилі модерн. «Бої» місцевого значення триватимуть перманентно, переростаючи – час від часу – в серйозні конфлікти. Небезпека такої ситуації полягає в тому, що розбіжності щодо ремонту стають лише приводом для сварок, під час яких на поверхню виходить все невдоволення партнером, накопичене за роки спільного життя.
«Тяп—ляп – малярі»
Особливі випробування чекають на тих, хто не може або не хоче наймати бригаду робітників, а збирається робити все самостійно – тут вже цілком можливий перехід від вербальних образ до рукоприкладання. Особливо великий ризик такого розвитку подій у тих, хто ніколи нічого не ремонтував і білити-фарбувати-клеїти має намір впеше. Зрозуміло, що результат у такому випадку залишає бажати кращого, а, значить, кількість причин для конфліктів збільшиться в рази.
П’ять правил безконфліктного ремонту
Існує кілька правил, які дозволять уникнути розбіжностей під час ремонту. Вони прості у виконанні, тому дотримуватися їх буде нескладно.
Будьте розумнішими в життєвому сенсі – поступайтеся в питаннях, які не є принциповими. Зрештою, яка різниця, бойлер якої фірми вибрати для ванної – вам назви технічних брендів все одно ні про що не говорять, а ваша друга половинка, швидше за все, знається на них краще, так чому б не довірити вибір їй? Щодо принципових питань, то в них треба шукати компроміс. Так, якщо чоловік вважає, що ідеальний малюнок шпалер для спальні – футуристичний, а ви воліли б милуватися трояндочками в стилі прованс, зрозуміло, що істину слід шукати десь посередині, інакше одного з вас вибір іншого почне перманентно дратувати. А ось до матеріалу, яким буде вкрито підлогу, потрібно ставити особливі вимоги, які не залежать від смаку кожного з вас. Підлога має бути не тільки красивою, але і практичною, саме з цього принципу і варто виходити.
Домовляйтеся на «березі», тобто до початку ремонту. Обговорити потрібно все: стиль, в якому буде оформлена ваша квартира, порядок робіт, розподіл обов’язків, але, найголовніше, приблизний бюджет, який ви готові витратити на весь ремонт в цілому і на кожне приміщення зокрема. Так ви зможете уникнути більшості конфліктів, які, як підводні камені, що лежать на шляху сім’ї, що займається ремонтом.
Складіть план, якого згодом будете чітко дотримуватися. Це дозволить вам уникнути хаосу, що неминуче виникає, коли люди починають діяти по-різному, і може стати причиною сварок і скандалів.
Обговорюйте все, навіть найдрібніші деталі – це допоможе вам уникнути конфліктів через те, що одному подобаються білі жалюзі, а комусь — відтінку кави з молоком. Але якщо ви заздалегідь з’ясуєте це та, зваживши всі аргументи, визначитеся з кольором заздалегідь, причин для сварок і взаємних образ у вас не буде.
Ремонт коли—небудь закінчиться – це, мабуть, найголовніше правило, яке вам потрібно запам’ятати на зубок. Будь-який ремонт, яким би складним і тривалим він не був, невічний – коли-небудь він завершиться. Згадуйте про це, коли вам вкотре захочеться затіяти сварку, і вам, можливо, вдасться її уникнути.
Ваш спільний дім
Якщо вам – за допомогою описаних вище порад або без них – вдасться в процесі ремонту зберегти добрі стосунки і ви не розлучитеся, на вас чекає більш ніж приємний бонус. Після будівельних робіт щойно відремонтоване житло буде не котеджем, купленим чоловіком ще до вашого знайомства, і не квартирою, отриманою вами в спадок від бабусі, а вашим спільним домом, щасливо жити в якому ви заслужили в будівельних «баталіях».